Gaziantep Bayazhan Kent Müzesi

Güncellenme : 29.03.2020 18:20:35

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Gaziantep Rehberi Liste

1909 yılında Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Bayazhan'ın içerisinde Gaziantep kent kültürü ve tarihinin tanıtılması amacı ile müze haline getirilerek 2009 yılında yılında ziyarete açılan ve Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Gaziantep Bayazhan Kent Müzesi, şehri gezenlerin mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Bayazhan Kent Müzesi Sergi

Bayazhan Kent Müzesi arşivinde Gaziantep şehrinin tarihi, turistik yerleri, doğal güzellikleri, ekonomisi, el sanatları ve mutfak kültürü hakkında ziyaretçilerin bilgi alarak şehri tanımaları sağlanmaktadır. Bunun dışında yine Gaziantep’in yöresel el sanatlarından kutnu, sedef, bakır işlemeciliği gibi sanatların icrası tematik bölümlerde bulunan mankenlerce teşhir edilmektedir.

Bayazhan Kent Müzesi Giriş Ücreti

Yetişkinler için ücretli olan Gaziantep Kent Müzesi, öğrenciler, öğretmenler, 65 yaş ve üzeri kişiler için ücretsiz diye bilinmektedir. Lütfen bilgi de yanlışlık varsa bize konu hakkında bildirimde bulunun.

Bayazhan Kent Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Akyol, Atatürk Bulvarı. No : 119, 27010 Şahinbey / Gaziantep / Türkiye

Gaziantep şehir merkezinde bulunan ve buradan kısa bir yürüme mesafesi ile ulaşabileceğiniz Gaziantep Bayazhan Kent Müzesi'nin çok yakınında ziyaret edilebilecek Gaziantep Arkeoloji Müzesi ve Zeugma Mozaik Müzesi gibi bir çok destinasyon seçeneği vardır.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.