Gaziantep Dülükbaba Tabiat Parkı

Güncellenme : 09.05.2020 19:44:14

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Gaziantep Rehberi Liste

Şehitkamil İlçesinde yer alan 3.060 dekarlık saha 11.07.2011 tarihinde Milli Parkı konumuna geçen ve Türkiye'nin en güzel tabiat parklarından biri olan Gaziantep Dülükbaba Tabiat Parkı, şehri gezenlerin mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Dülükbaba Tabiat Parkı Doğası

Bitki Türleri

Dülükbaba Tabiat Parkı içinde kızılçam, çakal eriği, palamut meşesi, alıç, acı badem, yabani kiraz,sıraca otu, peygamber çiçeği, nemnem otu, bozot, acıyavşan otu, kekik, dağçayı, zahter, dağ nanesi, küsküt, çiğdem ve dağ soğanı gibi bitki türlerine rastlanır.

Canlı Türleri

Dülükbaba Tabiat Parkı içinde serçe, karga, keklik, tavşan, tilki, çakal, gelincik, şahin ve doğan gibi canlı türlerine rastlanır.

Dülükbaba Tabiat Parkı Video

Dülükbaba Tabiat Parkı Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Yukarıbeylerbeyi, Gaziantep Kahramanmaraş Yolu, 27600 Şehitkamil / Gaziantep / Türkiye

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.