Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Gaziantep >Emine Göğüş Mutfak Müzesi

Gaziantep Emine Göğüş Mutfak Müzesi

Güncellenme : 21.11.2020 23:38:13

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Gaziantep Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan ve Gaziantep’e gelen turistlerin en çok merak ve tercih ettiği müzelerden biri olan Emine Göğüş Mutfak Müzesi, Gaziantep şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Emine Göğüş Mutfak Müzesi Sergi

Gaziantep mutfağında bulunan yemek malzemelerinden mutfak araç gereçlerine, yöresel yemeklerden içeceklere, pişirme yöntemlerinden hazırlanışına ve erzaklarına varıncaya değin mutfak kültürünün sergilendiği Emine Göğüş Mutfak Müzesi bünyesinde bayram yemeği ve özel gün yemeği olan yuvalamanın yapılışı, tandır başında geçen kış geceleri ve kahve kültürü mankenler kullanılarak anlatılmaktadır.

Müze içerisinde Gaziantep’e özgü çeşitleri baharat ve bakır ürünleri satan hediyelik eşya satış bölümü de bulunmaktadır.

Emine Göğüş Mutfak Müzesi Video

Emine Göğüş Mutfak Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Karagöz Mahallesi, 27240 Şahinbey / Gaziantep / Türkiye

Gaziantep şehir merkezinde bulunan ve buradan kısa bir yürüme mesafesi ile ulaşabileceğiniz Emine Göğüş Mutfak Müzesi'nin çok yakınında Gaziantep Kalesi ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hamam Müzesi gibi bir çok destinasyon seçeneği vardır.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.