Gaziantep Savunması ve Kahramanlık Panoraması Müzesi

Güncellenme : 19.11.2019 15:25:32

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Gaziantep Rehberi Liste

Gaziantep Kalesi içinde yer alan zindanların bulunduğu restore edilmiş ve Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Gaziantep Panorama Müzesi şehri gezenlerin mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Gaziantep Panorama Müzesi Eserler ve Tarihi

Antep halkının düşman işgaline karşı direniş öyküsü; panolar, kahramanlara ait heykeller, rölyefler ile iki bine yakın eser Gaziantep Panorama Müzesi arşivinde sergilenmektedir.

Milli mücadele döneminde Antep halkı şehrini; milletine, bayrağına olan bağlılığın verdiği güç ve azimle işgal kuvvetlerinden kurtarmıştır. İstiklal savaşının kazanılmasına örnek alınan bu zafer sonrasında büyük önder Atatürk, ''Ben Anteplilerin gözlerinden nasıl öpmem ki, onlar yalnız Antep'i değil Türkiye'yi kurtardılar.'' Sözü ile Antep savunmasının önemini ve Anteplilerin kahramanlığını vurgulamış ve 'Gazi' ünvanı ile onurlandırmıştır.

Gaziantep Panorama Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Gaziantep Kalesi İçi Şahinbey / Gaziantep / Türkiye

Gaziantep şehir merkezinde bulunan ve buradan kısa bir yürüme mesafesi ile ulaşabileceğiniz Gaziantep Savunması ve Kahramanlık Panoraması Müzesi'nin çok yakınında Gaziantep Esat Kaplan Devr-i Alem Para Müzesi ve Bayazhan Kent Müzesi gibi bir çok destinasyon seçeneği vardır.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.