Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Gaziantep >Şahinbey Milli Mücadele Müzesi

Gaziantep Şahinbey Milli Mücadele Müzesi

Güncellenme : 19.11.2019 16:32:53

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Gaziantep Rehberi Liste

Antep Savunması'nı anlatmak için kurulan ve Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Şahinbey Milli Mücadele Müzesi, Gaziantep'i gezenlerin mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Şahinbey Milli Mücadele Müzesi Eserler

Savaş döneminden kalma silahlar, o dönemde kullanılan eşya, giyilen giysiler ve yazılan kitap ve dergilerin sergilenmiş olduğu müzenin bir bölümü ise savaş döneminde sığınak olarak kullanılmış olan bir mağaradır. Mağaralara girince karşımıza mekatronik heykeller ile farklı farklı kompozisyonların oluşturulduğu, dönemin anlık yaşam sahneleri çıkmaktadır.

Şahinbey Milli Mücadele Müzesi içinde ayrıca Gaziantep savunmasına dair belgelerin kronolojik sırayla anlatıldığı tarihi binada, İngiliz ve Fransızlara ait silah parçaları şehir halkının kullandığı tabanca, av tüfeği, kılıç, kama, et satırı, kazma, kürek ve nacak gibi şehitlere ait birçok eşya sergilenmektedir.

Şahinbey Milli Mücadele Müzesi Giriş Ücreti

Gaziantep Milli Mücadele Müzesi ziyaret girişleri ücretsiz diye bilinmektedir. Lütfen bilgi de yanlışlık varsa bize konu hakkında bildirimde bulunun.

Şahinbey Milli Mücadele Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Suyabatmaz, 27010 Şahinbey / Gaziantep / Türkiye

Gaziantep şehir merkezinde bulunan ve buradan kısa bir yürüme mesafesi ile ulaşabileceğiniz Gaziantep Şahinbey Milli Mücadele Müzesi'nin çok yakınında Gaziantep Savunması ve Kahramanlık Panoraması Müzesi ve Bayazhan Kent Müzesi gibi bir çok destinasyon seçeneği vardır.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.