Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Gaziantep >Hasan Süzer Etnografya Müzesi

Gaziantep Hasan Süzer Etnografya Müzesi

Güncellenme : 21.11.2020 20:39:09

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Gaziantep Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Hasan Süzer Etnografya Müzesi, Gaziantep şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Gaziantep Arkeoloji Müzesi arşivinin etnografya bölümü buraya taşınmıştır.

Hasan Süzer Etnografya Müzesi Sergi

Ana kaya içine oyulmuş mahzen üzerine üç katlı imar edilen müze binası, günlük yaşamdaki fonksiyonlarına göre yöreye özgü eşyalar ile donatılmıştır. Hasan Süzer Etnografya Müzesi teşhirinde Gaziantep Halkının geleneksel yaşantısı mankenlerin sunumu ile canlandırılmaktadır. Bina aynı zamanda üç neslin bir arada yaşadığı tipik bir Gaziantep evinin tüm özelliklerini yansıtmaktadır.

Hasan Süzer Etnografya Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Bey, Hanifi Oğlu Sokak, No : 32, 27010 Şahinbey / Gaziantep / Türkiye

Gaziantep şehir merkezinde bulunan ve buradan kısa bir yürüme mesafesi ile ulaşabileceğiniz Hasan Süzer Etnografya Müzesi'nin çok yakınında Gaziantep Savunması ve Kahramanlık Panoraması Müzesi ve Şahinbey Milli Mücadele Müzesi gibi bir çok destinasyon seçeneği vardır.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.