Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi

Güncellenme : 22.11.2019 13:54:42

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Gaziantep Rehberi Liste

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete açılan ve Burç Park'ın içinde bulunduğu 1000 dönümlük arazi ile Türkiye'nin en büyük hayvanat bahçesi olan Gaziantep Hayvanat Bahçesi şehri gezenlerin mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

İçinde bulunan 50 kişilik eğitim salonunda gelen öğrenci ve ziyaretçilere ilk önce bir eğitim verilip tanıtımı yapılmaktadır.

Gaziantep Hayvanat Bahçesi İçinde Neler Var

Gaziantep Hayvanat Bahçesi, kuş kafesi, akvaryumu, maymun evi ve timsahlardan oluşan bir sürüngen evi ve diğer hayvanlar için ayrılmış özel bölümleri içinde barındırır.

Akvaryum

Deniz ve tatlı su canlılarının bulunduğu akvaryum bölümü 1200 m² alana sahip ve 450 ton su kapasitelidir.3 adet deniz akvaryumu ve 18 adet tatlı su akvaryumu olmak üzere toplam 21 adet akvaryum bulunmaktadır. 82 tür ve 3250 adet balığımız mevcuttur.

Maymun Evi

Yazlık ve kışlık iki bölümden oluşmaktadır. Toplam 8 tür ve 35 adet maymun bulunmaktadır.

Sürüngen Evi

Zürafa, deve, zebra, kanguru, atlar, yak ve deve kuşları kışın kapalı alanda yazın ise doğal ortamına yakın yazlık alanda barınmaktadırlar.

Kuşlar

Yüzlerce türün bulunduğu kuş kafesi 400 m² alana sahip 30 m yüksekliğinde hayvanların yazın ve kışın rahatlıkla uçabilecekleri şekilde tasarlanmıştır. 90 tür ve 950 adet hayvan bulunmaktadır.

Yırtıcı Hayvanlar

Aslan, kaplan, leopar, jaguar, puma, ayı, kurtlar

Gaziantep Hayvanat Bahçesi Tanıtım Videosu

Gaziantep Hayvanat Bahçesi Adres - Nasıl Gidilir

Yamaçtepe, Burç Ormanı İçi, 27410 Şahinbey / Gaziantep / Türkiye

Toplu taşıma araçları ile Balıklı'dan kalkan ve üniversiteye giden otobüsler ile ulaşım sağlanabilen Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ni gezenler yine aynı bölgede bulunan Gaziantep Zooloji ve Doğa Müzesi'ni de ziyaret edebilirler.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.