AnasayfaTürkiye Tur RehberiGaziantep Tur RehberiGaziantep Hayvanat Bahçesi

Gaziantep Hayvanat Bahçesi

 

Tarih : 22.11.2019 13:54:42

Burç Park'ın içinde bulunduğu 1000 dönümlük arazi ile Türkiye'nin en büyük hayvanat bahçesi olan Gaziantep Hayvanat Bahçesi şehri gezenlerin mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

İçinde bulunan 50 kişilik eğitim salonunda gelen öğrenci ve ziyaretçilere ilk önce bir eğitim verilip tanıtımı yapılmaktadır.

Gaziantep Hayvanat Bahçesi İçinde Neler Var

Hayvanat Bahçesi, kuş kafesi, akvaryumu, maymun evi ve timsahlardan oluşan bir sürüngen evi ve diğer hayvanlar için ayrılmış özel bölümleri içinde barındırır.

Akvaryum

Deniz ve tatlı su canlılarının bulunduğu akvaryum bölümü 1200 m² alana sahip ve 450 ton su kapasitelidir.3 adet deniz akvaryumu ve 18 adet tatlı su akvaryumu olmak üzere toplam 21 adet akvaryum bulunmaktadır. 82 tür ve 3250 adet balığımız mevcuttur.

Maymun Evi

Yazlık ve kışlık iki bölümden oluşmaktadır. Toplam 8 tür ve 35 adet maymun bulunmaktadır.

Sürüngen Evi

Zürafa, deve, zebra, kanguru, atlar, yak ve deve kuşları kışın kapalı alanda yazın ise doğal ortamına yakın yazlık alanda barınmaktadırlar.

Kuşlar

Yüzlerce türün bulunduğu kuş kafesi 400 m² alana sahip 30 m yüksekliğinde hayvanların yazın ve kışın rahatlıkla uçabilecekleri şekilde tasarlanmıştır. 90 tür ve 950 adet hayvan bulunmaktadır.

Yırtıcı Hayvanlar

Aslan, kaplan, leopar, jaguar, puma, ayı, kurtlar

Gaziantep Hayvanat Bahçesi Tanıtım Videosu

Gaziantep Hayvanat Bahçesi Adres

Yamaçtepe, Burç Ormanı İçi, 27410 Şahinbey / Gaziantep / Türkiye

Gaziantep Hayvanat Bahçesi'ne toplu taşıma araçları ile Balıklı'dan kalkan ve üniversiteye giden otobüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

×