Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hamam Müzesi

Güncellenme : 22.11.2020 17:12:20

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Gaziantep Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hamam Müzesi, şehri gezenlerin mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Gaziantep Hamam Müzesi Sergi

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından 2015 yılında restorasyonu tamamlanarak, Gaziantep hamam kültürünün yaşatıldığı bir müze haline dönüştürülen Gaziantep Hamam Müzesi, aslına sadık kalınarak teşhir edilen hamamda; soğukluk, ılıklık, sıcaklık bölümleri, Haluk Perk koleksiyonundan hamam araç ve gereçleri, hamam adetleri, bal mumu heykeller ve maketler ile canlandırılmıştır.

Gaziantep Hamam Müzesi Video

Gaziantep Hamam Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Karagöz Mahallesi, Sadık Dai Sokak, No: 20 Şahinbey / Gaziantep / Türkiye

Gaziantep şehir merkezinde bulunan ve buradan kısa bir yürüme mesafesi ile ulaşabileceğiniz Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hamam Müzesi'nin çok yakınında Ali İhsan Göğüş Müzesi ve Gaziantep Araştırmaları Merkezi ile Emine Göğüş Mutfak Müzesi gibi bir çok destinasyon seçeneği vardır.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.