Tarihi Gaziantep Kalesi

Güncellenme : 22.11.2019 02:23:10

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Gaziantep Rehberi Liste

Tarih boyunca birçok kez restore edilmiş ve son halini 2000'li yılların başında yapılan restorasyon ile almıştır.

Türkiye'de bulunan önemli eserlerden biri olan Gaziantep Kalesi, şehri gezenlerin mutlaka görmesi gereken tarihi yapılardan biridir.

Gaziantep Kalesi Mimari

Daire biçimindeki kalenin çevresi 1200 metredir. Duvarları taş bloklardan yapılmış olup 12 kulesi ve burçları vardır.

Gaziantep Kalesi, günümüzde "Gaziantep Savunması ve Kahramanlık Panoraması Müzesi" olarak kullanılmaktadır. Gaziantep'in gösterdiği savunma 45 dakikalık bir belgeselle kale içerisinde gösterilmektedir.

Gaziantep Kalesi Video

Gaziantep Kalesi Adres - Nasıl Gidilir

Seferpaşa Mahallesi, 27240 Şahinbey / Gaziantep / Türkiye

Gaziantep şehir merkezinde bulunan ve buradan kısa bir yürüme mesafesi ile ulaşabileceğiniz Gaziantep Kalesi'nin çok yakınında Gaziantep Esat Kaplan Devr-i Alem Para Müzesi ve Şahinbey Milli Mücadele Müzesi gibi bir çok destinasyon seçeneği vardır.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.