Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Gaziantep >Gaziantep Devr-i Alem Para Müzesi

Gaziantep Esat Kaplan Devr-i Alem Para Müzesi

Güncellenme : 20.10.2021 17:44:28

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Gaziantep Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Esat Kaplan Devr-i Alem Para Müzesi, Gaziantep şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

2005 yılında gezici müze olarak faaliyetlerine başlayıp daha sonraları hem gezici hem kalıcı müze haline gelmiştir.

Gaziantep Devr-i Alem Para Müzesi Sergi

Esat Kaplan’ın bir kısmı günümüzde olmayan ülkelerden oluşan ve 200 adet den fazla ülkeye ait olan para arşivinin sergilendiği Gaziantep Devr-i Alem Para Müzesi içinde ayrıca Osmanlı devleti ve Türkiye Cumhuriyetin ilk yıllarına ait olan para örnekleri de sergilenir.

Gaziantep Devr-i Alem Para Müzesi Video

Gaziantep Devr-i Alem Para Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Karagöz, Hasırcı Sokak, 27400 Şahinbey / Gaziantep / Türkiye

Gaziantep şehir merkezinde bulunan ve buradan kısa bir yürüme mesafesi ile ulaşabileceğiniz Gaziantep Esat Kaplan Devr-i Alem Para Müzesi'nin çok yakınında Bayazhan Kent Müzesi ve Şahinbey Milli Mücadele Müzesi gibi bir çok destinasyon seçeneği vardır.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.