Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Muğla >Bodrum Belediyesi Kent Müzesi

Bodrum Belediyesi Kent Müzesi Arşivi

Güncellenme : 04.08.2022 14:53:27

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Muğla Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan ve 2019 yılında ziyarete açılan Bodrum Belediyesi Kent Müzesi, Muğla şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Bodrum Belediyesi Kent Müzesi Bilgiler

2019 yılında Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras tarafından hizmete açılan ve açılışına Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve bir çok ismin katılmıştı.

3.500 yıllık Bodrum tarihini Leleg’lerden başlayarak günümüze kadar gelen Bodrum Belediyesi Kent Müzesi’nde 4 ayrı odada, 4 farklı fotoğraf arşivi bulunmaktadır.

Bodrum Belediyesi Kent Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Çarşı, 1017. Sokak, 48400 Bodrum / Muğla / Türkiye

Zeki Müren Sanat Müzesi’ne çok yakın bir yerde bulunan Bodrum Belediyesi Kent Müzesi’ne şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.