Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Muğla >Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi

Muğla Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi

Güncellenme : 23.08.2020 14:51:01

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Muğla Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan ve Muğla'ya gelen turistlerin en çok merak ve tercih ettiği müzeler içinde ilk sıralarda yerini alan Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, Muğla şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Müze, Tarihi Bodrum Kalesi içinde bulunmaktadır.

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi Sergi

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi koleksiyonlarında bulunan eserler Türk hamamı, Amphora sergilemesi, Doğu Roma Gemisi, Cam Salonu, Cam Batığı, Uluburun batığı, Sikke ve Mücevherat Salonu, Karyalı Prenses Salonu, İngiliz Kulesi, İşkence ve Katliam Odaları ve Alman Kulesi'nde sergilenmektedir. 33.5 dönüm genişliğindeki bir arazi üzerine kurulmuş olan kalede açık mekanlarda da bazı eserler sergilenmektedir.

1995 yılında Avrupa'da Yılın Müzesi Yarışması'nda "Özel Övgü" ödülünü almıştır.

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi Video

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Çarşı, Kale Caddesi, 48400 Bodrum / Muğla / Türkiye

Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi, Tarihi Bodrum Kalesi'nin içinde yer almaktadır.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.