Marmaris Tur Rehberi ve Destinasyonlar

Tarih : 27.12.2020 15:22:43

Türkiye’nin önde gelen turizm şehirlerden biri olan Muğla ili sınırlarında bulunan Marmaris, gezilmesi ve görülmesi gereken önemli bir ilçe ve turizm merkezidir. Ayrıca Muğla Tur Rehberi'nin içinde Dalaman, Bodrum ve Fethiye gibi muhteşem ilçeler vardır.

Marmaris Turizm

Doğal bir liman olan ve 1100 kapasiteli üç marina ve 1200 yat kapasiteli 9 yat çekek yerine sahip olan Marmaris Körfezi’nde, Mavi Yolculuk güzergahı üzerinde bulunan yörede yat turizmini geliştirmek amacıyla 5 yılda bir Uluslararası Yat Festivali ve Uluslararası Marmaris Yat Yarışları düzenlenir.

Marmaris Tur Rehberi içinde ayrıca antik çağlardan kalmış kent kalıntıları ile kültür turizmine de açıktır. Marmaris çevresindeki antik kentlerin bazıları şöyledir: Physkos (Beldibi, Asartepe), Kedrai (Sedir Adası), Amos (Turunç , Hisarönü), Bybassos (Hisarönü), Kastabos (Hisarönü), Syrna (Bayırköy), Larymna (Bozburun), Thyssanos (Söğütköy), Phoenix (Taşlıca), Kasara (Serçe Limanı), Loryma Antik Kenti (Bozukkale), Euthena ve Amnistos (Karacasöğüt).

Physkos Antik Kenti dahil tüm şehirler, küçük Karya kentleridir. Diğer kentlerin ise tamamından bugüne ulaşan kalıntılar kale ve sur parçalarından öteye geçmemektedir.

Marmaris Tanıtım Filmi

Marmaris Turunç Koyu

Mavi bayrak ödüllü denize kıyısı ile eski bir balıkçı kasabasıdır. Marmaris Turunç Koyu aynı zamanda teknelerinin ve gezi yatlarının sıklıkla uğradığı bir duraktır.

Marmaris İnbükü Orman Kampı

Marmaris Çubucak Tabiat Parkı alanında bulunan İnbükü Orman Kampı çadır ve kamp turizmi açısından bulunmaz bir tabiata ve sahil şeridine sahiptir.

Marmaris Hisarönü Koyu

Marmaris ilçe merkezine yaklaşık 20 km. uzaklıkta olan Hisarönü Koyu, Muğla'da şehir stresinden uzaklaşmak için tercih edilebilecek en iyi alanlardan biridir.

Çam ormanlarına sahip muhteşem tabiatın hakim olduğu bölge de çadır, kamp ve trekking gibi bir çok turizm aktivitesi yapılabilir.

Marmaris Bördübet Koyu

Harika çam ormanlarına sahip olan tabiatın hakim olduğu Marmaris Bördübet Koyu ve çevresinde çadır, kamp ve bisiklet gibi bir çok turizm aktivitesi yapılabilir.

Marmaris Tur Rehberi Ulaşım

Kent Dışı Ulaşım

Marmaris ilçesine Dalaman Havalimanına üzerinden havayolu en kolay ulaşım metodudur.

Ayrıca deniz yolu ile de ulaşım sağlanabilir.

Kent İçi Ulaşım

Marmaris Tur Rehberi açısında kent içi ulaşım için Muğla Büyükşehir Belediyesine bağlı otobüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.

+ f t p x