Muğla Ölüdeniz Milli Parkı

Güncellenme : 31.08.2020 11:21:42

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Muğla Rehberi Liste

01.06.2017 yılında milli parkı konumuna geçen ve Türkiye'nin en güzel tabiat parklarından biri olan Ölüdeniz Milli Parkı, Antalya şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Ölüdeniz Milli Parkı Doğası

Ölüdeniz Milli Parkı içinde;

Bitki Türleri

Kızılçam, Mersin, Pırnal Meşesi, Zambak, Siklamen, Papatya, Gelincik, Geven.

Canlı Türleri

Keklik, Kırlangıç, Ağaçkakan, Sığırcık, Ağaç Serçesi, Atmaca, Şahin, Baykuş, Karga, yaban domuzu, tilki, tavşan, barındırmaktadır.

Ölüdeniz Milli Parkı Konum - Nasıl Gidilir

Adres : Ölüdeniz Mahallesi, Fethiye / Muğla / Türkiye

Ölüdeniz Milli Parkı'na şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.