Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Muğla >Osmanlı Tersanesi Sanat Galerisi

Bodrum Osmanlı Tersanesi Sanat Galerisi

Güncellenme : 29.08.2022 15:50:58

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Muğla Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Osmanlı Tersanesi Sanat Galerisi, Muğla şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Osmanlı Tersanesi Sanat Galerisi Bilgiler

1775 yılında kurulduğu tahmin edilen tarihi Bodrum tersanesinde, arşiv kayıtlarına göre Bodrum'da ilk gemi, 1784 yılında tezgaha konmuştur. Kerestesi Bodrum dağlarından getirilmiştir. Korsan saldırılarına karşı gözcü olarak dikilen Osmanlı kulesi ile birlikte 1882 yılında tersanenin surları da genişletilmiştir. Yapı günümüzde, Osmanlı Tersanesi Sanat Galerisi olarak hizmet vermektedir.

Günümüzde tersanenin arkasında, Adsız Atlı Süvarinin ve Osmanlı Denizcisi Cafer Paşa’nın da türbesi olan, Osmanlı Mezarlığı vardır.

Günümüzde, Bodrum yarımadasının çeşitli yörelerinde yer alan küçük çaplı tersanelerde yapılan ahşap tekneler, yerli ve yabancı deniz sevenler için bir tutku haline gelmiştir.

Bodrum Osmanlı Tersanesi Sanat Galerisi, Bodrum limanının kuzeybatısında, Karada Marinanın batısında yer alır.

Osmanlı Tersanesi Sanat Galerisi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Eskiçeşme, Neyzen Tevfik Caddesi No : 5, 48400 Bodrum / Muğla / Türkiye

Myndos Kapısı'na çok yakın bir yerde bulunan Osmanlı Tersanesi Sanat Galerisi’ne şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.