Muğla Çubucak Tabiat Parkı

Güncellenme : 30.08.2020 16:47:25

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Muğla Rehberi Liste

11.07.2011 yılında milli parkı konumuna geçen ve Türkiye'nin en güzel tabiat parklarından biri olan Çubucak Tabiat Parkı, Antalya şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Çubucak Tabiat Parkı Doğası

Çubucak Tabiat Parkı’nda hakim tür Kızılçam’dır. Bununla birlikte değerli endemik türlerden olan Sığla Ağacı alanda Kızılçam‘a eşlik etmektedir. Sandal, Yaban Mersini, Defne, başta olmak üzere diğer maki elementlerini barındırmaktadır.

Çubucak Tabiat Parkı Canlılar

Alanda çoğunlukla beslenme amaçlı gelen hayvanlara rastlanır. Alakarga, Mavi Baştankara, Büyük Baştankara, Karatavuk gibi kuş türleri bulunmaktadır. Tarla Kertenkelesi, Mahmuzlu Akdeniz Kaplumbağası sık görülen sürüngenlerdendir. Yaban Domuzu, Anadolu Sincabı Çubucak Tabiat Parkı içinde görülen memeli türlerdendir.

Çubucak Tabiat Parkı Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Hisarönü, Marmaris Datça Yolu, No : 5, 48700 Marmaris / Muğla / Türkiye

Muğla Çubucak Tabiat Parkı'na şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.