Fethiye Tur Rehberi ve Destinasyonlar

 

Tarih : 12.10.2020 18:23:48

Türkiye’nin önde gelen turizm şehirlerden biri olan Muğla ili sınırlarında bulunan Fethiye, gezilmesi ve görülmesi gereken önemli bir ilçe ve turizm merkezidir. Şehirde Bodrum’dan sonra gelen en büyük ilçedir.

Fethiye Turizm

Ölüdeniz gibi dünyada eşi bulunmayan bir kumsalı ve Milli Parkı olan Fethiye, Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerindendir. Af Kule gibi dalış bakımından çok uygun yerlere sahiptir. Turizme açılmış birçok mağara mevcuttur. Doğal yapısı ile Yamaç paraşütü gibi alternatif sporlar yapılmaktadır. Kelebekler Vadisi ve Kabak Koyu gibi doğası bozulmamış çok özel bölgeler vardır. Günlük turlar ile 12 Adalar diye adlandırılan adalar ziyaret edilebilir.

Ölüdeniz dışında Fethiye civarındaki birbirinden güzel kumsalları: Belcekız, Çalış Kumsalı, İztuzu Kumsalı.

Fethiye Tur Rehberi içinde ayrıca antik çağlardan kalmış kent kalıntıları ile kültür turizmine de açıktır. Fethiye çevresindeki antik kentlerin bazıları şöyledir: Telmessos, Kaunos, Kadyanda, Tlos, Pınara, Letoon, Sidyma ve Ksantos. Bunların dışında zengin eserleriyle Fethiye Müzesi de turizme hizmet etmektedir.

Fethiye Tanıtım Filmi

Fethiye Tur Rehberi Ulaşım

Kent Dışı Ulaşım

Dalaman Havalimanına yaklaşık 40. km. Uzaklıkta olan Fethiye ilçesine havayolu en kolay ulaşım metotudur.

Kent İçi Ulaşım

Fethiye Tur Rehberi açısında kent içi ulaşım için Muğla Büyükşehir Belediyesine bağlı otobüsler ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.

 
×