Muğla Güvercinlik Tabiat Parkı

Güncellenme : 01.09.2020 18:46:11

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Muğla Rehberi Liste

11.07.2011 yılında milli parkı konumuna geçen ve Türkiye'nin en güzel tabiat parklarından biri olan Güvercinlik Tabiat Parkı, Antalya şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Doğu bölümünde sahil yolu ile tali yolun kesiştiği (bir kısım alan) nokta sit alanıilan edildiği için geçici olarak ziyarete kapanmıştır.

Güvercinlik Tabiat Parkı Bitki Türleri

Akdeniz Bölgesinden Ege Bölgesine geçiş zonu içinde yer alan Güvercinlik Körfezinde hakim ağaç türünü doğal yayılışlı Kızılçamlar ile maki toplulukları oluşturmaktadır. Kızılçamın yanı sıra zakkum, palmiye ve kıbrıs akasyası Güvercinlik Tabiat Parkı içinde bulunan diğer türlerdir.

Güvercinlik Tabiat Parkı Canlı Türleri

İki yaşamlılar gece kurbağası ve ağaç kurbağası. Sürüngenler; kör kertenkele, dikenli kertenkele, karayılan, ince yılan. Kuşlar; Akdeniz martısı, güvercin, alakarga, guguk kuşu. Memeliler kirpi, yabani tavşan, sincap, gelincik, kaya sansarı, Güvercinlik Tabiat Parkı içinde rastlanan canlı türleridir.

Güvercinlik Tabiat Parkı Etkinlikler

Güvercinlik Körfezi içinde yer almakta güneyi sahil şeridi boyunca uzanmakta, kuzeyi ise ormanlık alandır. Bu haliyle bir tarafı yeşil bir tarafı mavi tabii manzara özelliğine sahiptir. Güneyden kuzeye doğru bitki örtüsü palmiyeden kızılçama doğru değişir. Bu değişim de farkı görsel zevklere hitap eden bir özelliktir.

Güvercinlik Tabiat Parkı Spor Etkinlikleri

Güvercinlik Tabiat Parkı kampçılık ve doğa yürüyüşü imkanına sahiptir.

Güvercinlik Tabiat Parkı Konum - Nasıl Gidilir

Adres : Meşelik, 19 Mayıs Caddesi, No : 45, 48670 Milas / Muğla / Türkiye

Güvercinlik Tabiat Parkı'na şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.