Milas Arkeoloji ve Etnografya Müzesi

Güncellenme : 09.01.2024 15:01:42

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Muğla Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan Milas Müzesi, Muğla şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Milas Müzesi Sergi

1987 yılında kurulmuş olan Milas Müzesi, 1,5 dönümlük bir bahçeye sahip iki katlı bir binanın içindedir. Sergilenen eserlerin çoğu Stratonicea, İassos Antik Kenti, Damlıboğaz ve Beçin'dendir. Sergilenen eser sayısı 3.025 arkeolojik eser, 164 etnografik eser ve 1.174 sikkedir.

Milas Müzesi Giriş Ücreti

Milas Arkeoloji ve Etnografya Müzesi ziyaretçi girişleri ücretsizdir.

Milas Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Hisarbaşı-hoca Bedrettin, Hisarbaşı, Tabakhane Caddesi No : 30, 48200 Milas / Muğla / Türkiye

Milas Müzesi’ne şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.