Bodrum Zeki Müren Sanat Müzesi

Güncellenme : 04.08.2022 15:05:33

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Muğla Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan ve 8 Temmuz 2000 yılında ziyarete açılmış Bodrum Zeki Müren Sanat Müzesi, Muğla şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Zeki Müren Sanat Müzesi Bilgiler

Türk sanat müziği sanatçısı Zeki Müren'in ölmeden önce hayatının son yıllarını geçirdiği tarihi ev, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yeniden düzenlenerek Zeki Müren Sanat Müzesi olarak ziyarete açılmıştır.

Bodrum Zeki Müren Sanat Müzesi’nde sanatçının sahne kostümleri, çizdiği resimler, hayranlarından gelen mektupları, kazandığı ödüller ve evinde kullandığı eşyalar sergilenmektedir. Müzenin bahçesinde ise yine kendisine ait olan Buick Regal marka bir otomobil ve Tankut Öktem tarafından yapılan bronz heykeli bulunur.

Zeki Müren Sanat Müzesi Video

Zeki Müren Sanat Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Kumbahçe, Zeki Müren Caddesi No : 11, 48400 Bodrum / Muğla / Türkiye

Bodrum Belediyesi Kent Müzesi’ne çok yakın bir yerde bulunan Zeki Müren Sanat Müzesi’ne şehir içi ulaşım araçları ile ulaşım sağlanabilir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.