Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Muğla >İassos Balık Pazarı Müzesi

Muğla İassos Balık Pazarı Açık Hava Müzesi

Güncellenme : 22.08.2020 20:00:16

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Muğla Rehberi Liste

Türkiye'de bulunan önemli müzelerden biri olan İassos Balık Pazarı Açık Hava Müzesi, Muğla şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

İassos Balık Pazarı Müzesi Yapısı

Halk arasında Balık Pazarı olarak bilinen İassos Balık Pazarı Müzesi, Roma Dönemi'ne ait bir anıt mezardır. Yapı, payeler üzerindeki kemerlerde oluşan bir portiko ile sınırlanmış hemen hemen kare planlı bir alanın ortasında, basamaklı yüksek bir platform üzerinde yükselen ön cephesi dört sütunlu bir tapınaktan oluşmaktadır. Mezar odası bu tapınağın zemininde yer almaktadır. 1993'te Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından restore edilen yapı, 1995 yılında ziyarete açılmıştır.

İassos Balık Pazarı Müzesi Giriş Ücreti

İassos Balık Pazarı Müzesi ziyaretçi girişleri ücretsizdir.

İassos Balık Pazarı Müzesi Adres - Nasıl Gidilir

Adres : Kıyıkışlacık, 48200 Milas / Muğla / Türkiye

Milas ilçesine yaklaşşık 28 km. mesafede Kıyıkışlacık Köyü içerisindedir. Muğla İassos Balık Pazarı Açık Hava Müzesi'ne özel araçlar ile ulaşım sağlanabilir. Ayrıca buraya çok yakın bir konumda olan İassos Antik Kenti'de görülmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Bingezi.com ailesi olarak fosil yakıt tüketen araçlar ile trafikte bekleme ile sizi strese sokacak ulaşım metotları ve gittiğiniz yerde sizi otopark problemleri ile uğraştıracak konuları şehir ve ilçe merkezlerine çok uzak olmayan yerlerde dile getirmiyoruz.

Bazı destinasyon içeriklerindeki gibi sırf arama motorlarında üst sırada çıkmaya yönelik uzun yazılar yazarak konunun amacından uzaklaşmamaya dikkat ediyoruz.

Özellikle metro ve tramvay gibi toplu taşıma araçları ile merkezlere çok uzak olmayan mesafelerde modern ve çağdaş bir ulaşım metodu olan bisiklet ile yine aynı şekilde toplu taşıma ve bisiklet entegrasyonu ile ulaşım sağlayabilecek mesafelerde bu güzel ulaşım metodunu tavsiye ediyoruz.