Anasayfa >Türkiye Tur Rehberi >Muğla >Katrancı Koyu Tabiat Parkı

Fethiye Katrancı Koyu Tabiat Parkı

Güncellenme : 11.07.2021 21:57:59

⇗ Paylaş ⇗ Site İçi Arama ⇗ Muğla Rehberi Liste

11.07.2011 yılında Milli Park olarak ilan edilen ve Türkiye'nin en güzel tabiat parklarından biri olanKatrancı Koyu Tabiat Parkı, Muğla şehir turu yapanların mutlaka görmesi gereken önemli destinasyonlardan biridir.

Katrancı Koyu Tabiat Parkı Kamp ve Gezi

Çadır ve Karavan ile kamp imkanı olan Fethiye Katrancı Tabiat Parkı, Katrancı Koyu, Mersinli Koyu ve Kızlar Koyu olmak üzere üç harika koya sahiptir.

Parkın, içinde bulunduğu bölge turizm ve rekreasyon açısından çekim merkezlerine yakın bir konuma sahiptir. Katrancı Milli Parkı, konumu ve sahip olduğu kaynak değerleri açısından piknik, çadırlı kamp, manzara, basketbol sahası ve yürüyüş imkanlarına sahiptir.

Katrancı Koyu Tabiat Parkı Tabiat

Bitki Çeşitleri
Kurakçıl karakterli, her dem yeşil, yapraklı ağaç ve çalılardan oluşan bu bitki örtüsü Akdeniz vejetasyonunu oluşturur. Ayrıca çok sayıda ve geniş ölçüde soğanlı, yumrulu ve rizomlu bitkiler, buğday gibi tek yıllık bitkiler ve çalı ve otsu bitkiler yer alır.

Canlı Çeşitleri
Keklik, Kırlangıç, Ağaçkakan, Sığırcık, Ağaç Serçesi, Üveyik, Atmaca, Şahin, Baykuş, Saksağan, Karga, Yaban Domuzu, Tilki, Tavşan, Gece Kurbağası, Siğilli kurbağa, Kaya Kertengele, Üveyik, Kaya Güvercini, Saksağan, Ala Karga ve sincap bulunur.

Katrancı Koyu Tabiat Parkı Konum - Nasıl Gidilir

Adres : Yanıklar, 48300 Fethiye / Muğla / Türkiye

Özel araçlar ile ulaşım sağlanabilen Katrancı Koyu Tabiat Parkı hakkında bazı gezi sitelerinde yakın çevresi için verilen destinasyon bilgileri tamamen hatalı olup (muhtemelen arama motorları için anahtar kelime kasma çalışması) bazıları aynı ilçe sınırlarında bile bulunmamaktadır.

Bu yüzden tur ve tatil planlarken her zaman dijital haritalardan da gideceğiniz bölge için mutlaka kontrol yapmanız gezinizin eziyete dönüşmesini engeller.